Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 stycznia 2017
  • wyświetleń: 10806

Strażnicy miejscy z Pszczyny nałożyli kolejne mandaty za palenie śmieci

Straż miejska w okresie do 9 stycznia nałożyła 21 mandatów karnych kredytowanych za niewłaściwe spalanie w kotłach w gospodarstwach domowych i w zakładach pracy. Łącznie przeprowadzono dwieście kontroli.

Smog
Pszczyński smog - 08.01.2017 · fot.


Nowe statystyki pokazują, że straż miejska przeprowadziła 99 kontroli palenisk od momentu poprzedniego artykułu na pless.pl, który publikowaliśmy 14 grudnia. Od tego czasu nałożono siedem nowych mandatów (wówczas było ich 14).

- Codziennie przeprowadzanych jest kilka kontroli. Prowadzone są one wyrywkowo i na konkretne zgłoszenia mieszkańców - mówi Piotr Łapa, rzecznik prasowy w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

Kontrole i kary nie są jedyną formą działania prowadzoną przez Urząd Miejski w zakresie walki ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza. Jak usłyszeliśmy w ratuszu, planowane jest przeprowadzenie kolejnych plenerowych szkoleń dotyczących właściwego palenia węglem. Te edukacyjne akcje miałyby zostać przeprowadzone w pierwszej kolejności w sołectwach gminy Pszczyna.

Straż miejska przyjmuje zgłoszenia pod numerami:
  • tel.: 32 210-43-73,
  • tel.: 602-570-838.


new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA