pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 stycznia 2017
  • 8 lutego 2017
  • wyświetleń: 7794

[ZDJĘCIA ] Szósta edycja Koncertu Noworocznego "Kolęduj z Aniołami"

27 stycznia już po raz szósty w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się Koncert Noworoczny pn. "Kolęduj z Aniołami", przygotowany przez pracowników, podopiecznych, i przyjaciół Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie. Jak co roku artyści dali z siebie wszystko, koncert dostarczył niezapomnianych wrażeń, a publiczność nie zawiodła!

Szósta edycja Koncertu Noworocznego "Kolęduj z Aniołami" - 27.01.2017 · fot.


Wszystkich przybyłych gości przywitała przewodnicząca Zarządu pszczyńskiego Koła PSONI - Krystyna Fuławka. W związku z tym, że cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dokończenie budowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku, pani Krystyna opowiedziała pokrótce na jakim etapie jest aktualnie budowa, jak wiele pracy zostało już zrobione oraz jakie są plany na najbliższą przyszłość.

Chwilę później publiczność została zaproszona do wspólnego kolędowania. Wśród kolęd, pastorałek oraz piosenek niosących radość, miłość i nadzieję znalazły się: "Błogosławieni, miłosierni", "Our King hascome", "Pasterka", "Zima, zima", "La prghiera", "Zanim wszystko się stanie", "Północ już była", "Przyleciała jaskółeczka", "Kolęda Maryi", "Bambino jazzu" oraz "Całą noc padał śnieg". Przez cały czas trwania koncertu wspaniały zespół muzyczny grał muzykę na żywo na różnorodnych instrumentach, a anielskie głosy wykonawców uczyniły ten wieczór wspaniałym przeżyciem. Wykonywane utwory uatrakcyjniały prezentacje multimedialne.

Szósta edycja Koncertu Noworocznego "Kolęduj z Aniołami" - 27.01.2017 · fot.


Spośród wszystkich wykonawców na wielkie brawa zasługują podopieczni Stowarzyszenia. Uczniowie Dziennego Ośrodka: Paulinka, Kamil i Mateusz, wykonali kolędy "Lulajże Jezuniu", Przybieżeli do Betlejem" oraz "Gdy zapada grudniowa noc" z pomocą dwóch młodych przyjaciół Pawełka Kubskiego i Olafa Komrausa. Natomiast uczestnicy Świetlicy wystąpili w utworach: "Paśli owce górale" oraz "Pastuszkowie przybywajcie".

Niezwykłego uroku całemu wydarzeniu dodały piękne występy podopiecznych: inscenizacja do utworu "Będziemy tańczyć, będziemy śpiewać", taniec pastuszków do pastorałki "Bosy pastuszek"oraz bajeczne przedstawienie o zimowej krainie do utworu "Pani zima". Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez terapeutów fantastyczne stroje, wspaniałe rekwizyty i piękna scenografia.

Szósta edycja Koncertu Noworocznego "Kolęduj z Aniołami" - 27.01.2017 · fot.


Jak co roku nie obyło się bez niespodzianek. Na tegorocznym koncercie zadebiutowali uczniowie klasy III A Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie, przygotowani przez wychowawczynię Jolantę Młodzik. Młodzi artyści wykonali dwa utwory: "Z narodzenia Pana" oraz "Uboga droga". Był również występ solowy, kolędę "Dzisiaj w Betlejem" zaśpiewała Marysia Stalmach do akompaniamentu pana Damiana Stani. Koncert jak co roku poprowadził niezastąpiony Dominik Blaut.

Koncert dostarczył mnóstwo pozytywnych emocji i wspaniałych wrażeń, a artyści otrzymali owacje na stojąco!

Szósta edycja Koncertu Noworocznego "Kolęduj z Aniołami" - 27.01.2017 · fot.


PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy wspaniałej publiczności za przybycie na koncert i ponowne wspólne przeżycie tej pięknej chwili - cudu Narodzenia Pańskiego - niepowtarzalnej miłości do drugiego człowieka, której na co dzień doświadczamy.

Dziękujemy dyrektorowi Pszczyńskiego Centrum Kultury - Michałowi Czernkowi za udostępnienie sceny oraz pracownikom PCKul za zaangażowanie i obsługę techniczną koncertu.

Specjalne podziękowania dla dobrego ducha całego przedsięwzięcia: przewodniczącej Zarządu Koła - Krystyny Fuławki!

Dziękujemy dyrektor DOREW - Katarzynie Labus za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu koncertu!

Dziękujemy naszym cudownym artystom - podopiecznym Dziennego Ośrodka i Świetlicy Terapeutycznej!

Dziękujemy wspaniałym artystom - kadrze Stowarzyszenia i przyjaciołom, którzy wykonali solowe utwory muzyczne oraz wystąpili w chórkach: Bernadecie Jonkisz, Beacie Orlik, Agnieszce Anteckiej, Dawidowi Komraus, Izoldzie Cybulskiej, Marysi Chromik, Joli Komraus, Stasi Korneckiej - Kubskiej, Szymonowi Szczepańczykowi, Joannie Tabor oraz Joannie Pęszor.

Dziękujemy wspaniałym muzykom:
- Dawidowi Komrausowi - perkusja, gitara;
- Bernadecie Jonkisz - gitara akustyczna;
- Stasi Korneckiej - Kubskiej - skrzypce;
- Adrianowi Blokeszowi - gitara basowa;
- Jasiowi Szczepańczykowi - gitara elektryczna, perkusja, mandolina;
- Szymonowi Szczepańczykowi - gitary, mandolina, duduk, flet.

Dziękujemy nauczycielom i terapeutom, którzy przygotowali piękne występy podopiecznych: Natalii Michalik, Magdalenie Biernackiej, Zdzisławie Pochopień, Barbarze Gierusz.

Dziękujemy uczniom klasy III A Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie, wraz z panią wychowawczynią Jolantą Młodzik, za wspaniały występ na tegorocznym koncercie!

Dziękujemy osobie, która swoim kojącym głosem od sześciu lat prowadzi "Kolędowanie z Aniołami" - Dominikowi Blautowi!

Dziękujemy wszystkim pracownikom Stowarzyszenia za pomoc w zorganizowaniu koncertu!

Życzymy Państwu, by atmosfera wzajemnej życzliwości i miłości towarzyszyła nam przez cały 2017 rok!

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.