Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 stycznia 2017
  • 26 stycznia 2017
  • wyświetleń: 34715

Mieszkanka Jankowic rzeźbi w lodzie - wystąpi na zawodach w Kanadzie

Dominika Jarczok od 4 lat zajmuje się rzeźbą lodową. Młoda mieszkanka Jankowic w dniach od 26 do 28 stycznia weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Rzeźby Lodowej w Edmonton w Kanadzie.

Dominika Jarczok, mieszkanka Jankowic rzeźbi w lodzie · fot.


Mieszkanka Jankowic jest aktualnie jedyną w Polsce kobietą rzeźbiącą w lodzie. W roku 2015 i 2016 brała udział w Międzynarodowych zawodach w Poznaniu. - Dwa lata temu doszłam do półfinałów w kategorii Speedcarving, z czego jestem szalenie dumna, ponieważ trafiły mi się największe gwiazdy z tej dziedziny, prosto z Azji. Nawiązane tam kontakty zaowocowały wyrobieniem sobie renomy, dzięki której otrzymałam masę zaproszeń do innych konkursów, między innymi do Changbaisan w Chinach oraz Harbin, również w Chinach - komentuje Dominika Jarczok.

Dominika Jarczok, mieszkanka Jankowic rzeźbi w lodzie
Mieszkanka Jankowic rzeźbi w lodzie · fot.


Zaproszenie na konkurs w Kanadzie dotarło do Dominiki już jakiś czas temu, jednak dopiero niedawno udało jej się ustalić z organizatorami szczegóły dotyczące udziału w rywalizacji. Aby mogła uczestniczyć w zawodach, potrzeba było środków finansowych na przelot oraz pobyt. Niemal w ostatniej chwili udało się je pozyskać.

- Z całego mojego serca chce podziękować każdemu zaangażowanemu! Rodzinie, Pszczyniakom, Urzędom, Fedrze, Polonii z Edmonton, mediom i każdemu kto wsparł mnie dobrym słowem - dziękuje Dominika Jarczok i zapowiada, że zaraz po powrocie, na początku lutego, opowie o konkursie.

Równocześnie Dominika nadal zachęca do kupowania i zamawiania obrazów i rzeźb.

Artystyczne dokonania Dominiki można obserwować na stronie: www.facebook.com/HandCrimes. Można tam również zakupić jej obrazy oraz zamówić dzieło na życzenie.


Dominika Jarczok, mieszkanka Jankowic rzeźbi w lodzie
Mieszkanka Jankowic rzeźbi w lodzie · fot.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA