Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 stycznia 2017
  • wyświetleń: 1817

Delegacja z Pawłowic z wizytą we francuskim mieście Verquin

Delegacja z gminy Pawłowice odwiedziła miasto partnerskie Verquin we Francji.

Delegacja z Pawłowic z wizytą we francuskim mieście Verquin - 15.01.2017 · fot.


Wójt gminy Franciszek Dziendziel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mariusz Grygier, kierowniczka Referatu Infrastruktury Krystyna Batko oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Elwira Kiełkowska i Arkadiusz Przybyła pojechali do Verquin na zaproszenie mera Thierrego Tassez.

15 stycznia odbyło się tam doroczne spotkanie z mieszkańcami, podczas którego władze miasteczka podsumowują zakończony rok, zrealizowane projekty oraz mówią o planach na przyszłość. W spotkaniu wzięło udział około pół tysiąca mieszkańców. Była ono również okazją do odnowienia współpracy pomiędzy Verquin i Pawłowicami, która oficjalnie została nawiązana już w 2004 roku.

Społeczeństwo Verquin i najbliższej okolicy w dużej części stanowi polska emigracja. Jej przedstawicielom szczególnie zależy na utrzymywaniu kontaktów z ojczystym krajem. Na przestrzeni lat wielokrotnie mieszkańcy naszej gminy odwiedzali Francję i odwrotnie, głównie za sprawą projektów realizowanych z młodzieżą. W dowód uznania za wieloletnią współpracę, podczas noworocznej uroczystości wójt Franciszek Dziendziel otrzymał pamiątkowy medal.

Również tym razem dyskutowano o możliwości poszerzenia współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego. W planach jest nawiązanie kontaktów z przedsiębiorcami po francuskiej stronie, aby umożliwić uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach odbywanie zagranicznych stażów i praktyk.

Niewykluczone, że również francuska młodzież mogłaby skorzystać z oferty polskich firm. Gmina Pawłowice i Verquin chciałyby również współpracować w ramach działań artystycznych i sportowych, głównie piłki nożnej. Być może, już w najbliższe wakacje, grupa z Francji będzie mogła wziąć udział w plenerze malarskim organizowanym w GOK- u.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA