Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 lutego 2017
  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 1874

Zebranie wiejskie w Warszowicach w Domu Strażaka

Ponad 150 osób zebrało się w strażnicy OSP Warszowice, aby uczestniczyć w zebraniu wiejskim, które poprowadził sołtys Andrzej Szaweł.

Warszowice, zebranie
Zebranie w Warszowicach · fot.


Podobnie jak w roku ubiegłym, na zebraniach gości przedstawiciel komendy powiatowej policji z Pszczyny. W ubiegłym roku temat poruszany przez policjantów dotyczył bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach po zmierzchu. W tym roku policjanci zwracają uwagę na oszustów wyłudzających pieniądze, szczególnie od osób starszych.

Podczas zebrania wybrano członków Spółki Wodnej, która z gminnej dotacji oraz składek mieszkańców zajmuje się utrzymaniem rowów melioracyjnych w sołectwie. Zdecydowano również, aby w 2017 roku nie podnosić składki.

Pracownicy urzędu poruszyli temat niskiej emisji i nowych uregulowań dotyczących pozwoleń na budowę zjazdów. Wójt Franciszek Dziendziel przedstawił ubiegłoroczne działania i inwestycje dotyczące Warszowic, wśród których na pierwszy plan wysunął siędrugi etap przebudowy ul. Pszczyńskiej wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego oraz budowa stacji uzdatniania wody. Ta druga inwestycja ma duże znaczenie nie tylko dla Warszowic, ale również Pawłowic, Krzyżowic oraz Pniówka, bo wydobywana i uzdatniona w Warszowicach woda popłynie właśnie do tych sołectw.

W planach na 2017 rok jest również zamontowanie urządzeń zabawowych dla dzieci przy miejscu postojowym dla rowerzystów w okolicach ul. Stawowej. Wójt odwołał się do spotkania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, na którym był w ostatnim dniu stycznia. Przedstawiciele GDDKiA potwierdzili, że w budżecie na 2017 rok są środki na budowę ekranów akustycznych przy DK 81. Wszystko więc wskazuje na to, że długo oczekiwane ekrany w okolicach siedziby firmy logistycznej JAS FBG S.A. pojawią się jeszcze w tym roku. Mieszkańcy zwracali również uwagę na duże natężenie ruchu samochodów ciężarowych na ul. Boryńskiej i wnioskowali o ograniczenie ruchu dla samochodów ciężarowych oraz budowę chodnika wzdłuż tej drogi powiatowej.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA