Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 lutego 2017
  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 19786

Rozpoczęły się zwolnienia grupowe w Elwo: z firmą żegna się 60% załogi

Billfinger Elwo Sp. z o.o. W poniedziałek, 27 lutego rozpoczął kolejne zwolnienia grupowe w pszczyńskim zakładzie. W ciągu najbliższych kilku tygodni pracę w firmie straci 75 osób, przede wszystkim z działu produkcji.

Billfinger Elwo - Pszczyna, ul. Bednorza 26
Od 1 lutego Billfinger Elwo ma siedzibę przy ul. ks. bp. H. Bednorza 26. · fot.


15 lutego do Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie wpłynęło pismo dotyczące zwolnień grupowych w spółce Billfinger Elwo. Firma zatrudnia w naszym mieście 120 osób, ale w ciągu kilku najbliższych tygodni liczba ta zostanie zredukowana do co najwyżej 45 pracowników.

Redukcją zatrudnienia zostanie objętych 75 pracowników, w tym: 61 z działu produkcji (pracownicy fizyczni i umysłowi), 8 z działu zakupów i logistyki (pracownicy fizyczni i umysłowi), dwie z działu pełnomocnika ds. ZSZ/Kontrola Jakości, a także cztery osoby z pozostałych działów. Zwolnienia rozpoczną się 27 lutego i będą prowadzone w okresie kolejnych 30 dni.

Jak udało nam się dowiedzieć, decyzja o zwolnieniach grupowych jest związana z reorganizacja struktury przedsiębiorstwa w zakresie zaprzestania prowadzenia przez spółkę działalności produkcyjnej związanej z wykonawstwem konstrukcji stalowych.

- Na pewno firma nie wygasza całej swojej działalności, a jedynie gałąź związaną z produkcją - zapewnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Bernadeta Sojka-Jany, która w ostatnich dniach spotkała się z przedstawicielami zarządu spółki.

Jak dodaje, PUP razem ze spółką będą się starały pomóc osobom, które utracą pracę. - Wspólnie podejmujemy strategię, jakby mogło wyglądać wsparcie dla tych osób i w jaki sposób można zbudować dla nich odpowiedni program, włączając w to firmy, które prowadzą działania finansowane z Unii Europejskiej - mówi.

Warto odnotować, że firma z dniem 1 lutego tego roku zmieniła swoją siedzibę w Pszczynie. Obecnie mieści się przy ul. Bednorza 26.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA