Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 lutego 2017
  • wyświetleń: 2366

Policyjny profilaktyk uczy i egzaminuje przedszkolaki

"Czerwone światło - stój, zielone światło - idź..." - śpiewały dzieci z przedszkoli w Górze i Miedźnej, u których gościł ostatnio profilaktyk z pszczyńskiej komendy. Maluchy odpowiadały na pytania policjanta i ćwiczyły z nim bezpieczne zachowania na drodze. Wszystkie testy zostały przeprowadzone w formie zabawy, a wsparcia sierżantowi Szymonowi udzielał Sznupek - maskotka śląskiej policji.

Policyjny profilaktyk uczy i egzaminuje przedszkolaki - 02.2017 · fot.


Maluchy z przedszkoli już wiedzą, że nie można przejść przez jezdnię na ukos, po co jest "zebra" i którą stroną należy iść wzdłuż drogi. Profilaktyk przypomniał również numery alarmowe, jak należy zachować się podczas ataku psa oraz w przypadku zaczepek przez osoby obce. Przeprowadził z dziećmi mini-test dotyczący codziennych zagrożeń na drodze i w domu oraz zaprezentował możliwości ustrzeżenia się przed nimi. Milusińscy mieli za zadanie wskazać poprawne zachowanie, które w przyszłości miałoby zapewnić im bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

Przedszkolaki z pewnością nie mogły się nudzić, ponieważ całość została poprowadzona w formie zabawy. Policjant nie zapomniał opowiedzieć maluchom o swojej pracy, prezentując im swój sprzęt służbowy. Największą atrakcją spotkania okazał się jednak Sznupek. Dużym powodzeniem cieszyły się więc pamiątkowe zdjęcia z policyjnym pluszakiem. Jak podkreślał policyjny profilaktyk, wszystkie informacje omówione podczas pogadanki były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest już bardzo duża.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA