Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 marca 2017
  • wyświetleń: 5681

Wolanin poszukiwany listem gończym odnalazł się w Berlinie

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 35-letni mieszkaniec Woli już wkrótce zagości w kraju. Mężczyzna został zatrzymany w Berlinie. Konwój z tamtejszej stacji kolejowej był możliwy dzięki ustaleniom pszczyńskich policjantów i wszczętym poszukiwaniom międzynarodowym. Przestępstwa ujęte w dokumentacji wystawionego za nim listu gończego dotyczyły głównie rozboju i pobicia.

Poszukiwania mieszkańca Woli zostały wszczęte w maju 2016 roku. Podstawą uruchamiającą procedurę był wydany przez sąd w Gdańsku list gończy. Kryminalni zdołali wówczas potwierdzić fakt, że poszukiwany przebywa poza granicami kraju. Mając pewność, że ukrywa się w państwach Europy Zachodniej wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

Po kilku miesiącach policjanci zdołali wskazać konkretne państwa, w których mógł przebywać wolanin - były to Niemcy i Holandia. Od tej pory sprawa nabrała tempa, co ostatecznie zaowocowało informacją o planowanej ekstradycji 35-latka do Polski i osadzeniu go w zakładzie karnym.

To nie pierwsza sprawa pszczyńskich śledczych, w której Europejski Nakaz Aresztowania i wszczęte poszukiwania międzynarodowe okazały się skuteczne.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA