Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 marca 2017
  • wyświetleń: 6842

Nocny pożar nieużytków w Woli. W akcji aż sześć zastępów straży

Rozpoczął się sezon pożarów traw i nieużytków. Sobotniej nocy aż sześć zastępów straży pożarnej z powiatu pszczyńskiego brało udział w akcji gaśniczej w Woli.

pożar wola
Pożar traw w Woli - 04.03.2017 · fot.


Strażacy zostali powiadomieni o pożarze nieużytków w Woli po godzinie 20.30. Na miejsce zadysponowano aż sześć zastępów straży pożarnej: OSP Wola - 1 zastęp, OSP Gilowice - 1 zastęp, OSP Miedźna - 2 zastępy, PSP Pszczyna - 1 zastęp, OSP Międzyrzecze - 1 zastęp.

Niestety takich zdarzeń wiosną będzie przybywać. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne. Jest to jednak całkowicie błędne myślenie. Rzeczywistość wskazuje, że wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym - ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

Do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Wypalanie traw jest również przyczyną wielu pożarów, które niejednokrotnie prowadzą niestety także do wypadków śmiertelnych. Rocznie w tego rodzaju zdarzeniach śmierć ponosi kilkanaście osób.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA