Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 marca 2017
  • wyświetleń: 6227

W lutym w Goczałkowicach-Zdroju odnotowano 17 wstrząsów

W lutym w Goczałkowicach-Zdroju zarejestrowano siedemnaście wstrząsów sejsmicznych. Dane pochodzą z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach.

Sejsmograf, wstrząsy, Goczałkowice
Sejsmograf w Goczałkowicach-Zdroju · fot.


Badania były prowadzone w okresie od 1 do 28 lutego na sejsmografie, który w ubiegłym roku został umieszczony w budynku Urzędu Gminy. Jak podaje GIG, wstrząsy były zjawiskami o słabej intensywności, nieszkodliwymi dla zabudowy powierzchniowej. Drgania trwały około 3 sekund (najdłuższe - 3,5 sek.).

Większość wstrząsów odnotowano w godzinach od 19.00 do 6.00. Tylko raz więcej niż jedno drganie odnotowano pojedynczego dnia - było to 17 lutego.

Już wcześniej mieszkańcy Goczałkowic-Zdroju winą za drgania obarczali kopalnię Silesia z Czechowic-Dziedzic. Przedsiębiorstwo górnicze w odpowiedzi informowało między innymi, że wstrząsy są powodowane przez stare zroby i mają miejsce w pokładach eksploatowanych przed wieloma laty.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA