Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 marca 2017
  • 12 marca 2017
  • wyświetleń: 14392

Mieszkańcy Kryr i Mizerowa: Jesteśmy odcięci od świata!

W lutym Starostwo Powiatowe w Pszczynie pochwaliło się organizacją pierwszej powiatowej linii komunikacji autobusowej między Pszczyną a Żorami. Okazało się, że po wprowadzeniu nowej linii, mieszkańcy Kryr i Mizerowa utracili bezpośrednie połączenie autobusowe z Pszczyną.Wprowadzenie powiatowej linii U2 było możliwe dzięki połączeniu sił powiatu oraz gmin Pszczyna i Suszec i miasta Żory. - Do tej pory kursy były realizowane przez prywatnych przewoźników, a samorządy współfinansowały część przejazdów - tłumaczył Paweł Sadza, starosta pszczyński.

Na uruchomieniu linii powiatowej stracili mieszkańcy Kryr i Mizerowa, bowiem kursujący wcześniej autobus z Pszczyny do Żor jechał przez oba sołectwa. Trasa powiatowego autobusu omija Kryry i Mizerów.

- Wszystko fajnie, powiat nas kocha. Tylko nikt nie mówi o tym że dzięki uruchomieniu tej linii powiatowej jeżdżącej przez Radostowice, Kobielice, Suszec zlikwidowano wszystkie busy kursujące z Pszczyny przez Mizerów i Kryry na Żory i w druga stronę. Spowodowało to praktycznie odcięcie od świata tych dwóch miejscowości. Ale dalej chwalmy starostwo pszczyńskie - żaliła się nasza czytelniczka. To jeden z wielu krytycznych komentarzy mieszkańców Mizerowa i Kryr, który pojawił się na portalu pless.pl.

Powiat pszczyński twierdzi, że tworzenie rozwiązań komunikacyjnych to bardzo trudny proces logistyczny. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Pszczynie, podczas projektowania przebiegu linii Pszczyna - Żory, gminy wyraziły na taki jej kształt zgodę, mając świadomość, że na ich barkach spocznie konieczność zorganizowania komunikacji przez miejscowości, przez które linia Pszczyna-Żory nie będzie przebiegała.

- Tak jest w przypadku wspomnianych Kryr czy Mizerowa - informuje Tymoteusz Wallus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie, który dodaje, że gmina Suszec planuje już w marcu uruchomić kursy autobusów w Kryrach i Mizerowie.

Informacje potwierdza Urząd Gminy Suszec. - Gmina Suszec planuje zapewnienie komunikacji autobusowej mieszkańcom sołectw Kryry i Mizerów. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia komunikacji lokalnej na terenie gminy co poprawi aktualną sytuację. Przygotowania te są na końcowym etapie, a fizyczne uruchomienie komunikacji planowane jest wstępnie w połowie marca. Rozkład jazdy dla przedmiotowej linii komunikacyjnej jest opracowany a jego kształt został uzgodniony z radnymi i sołtysami sołectw Kryry i Mizerów oraz został dopasowany do komunikacji obecnie funkcjonującej na terenie gminy tak, aby możliwe było uzyskanie dogodnych połączeń z liniami komunikacyjnymi pozostałych przewoźników świadczących swe usługi na terenie Gminy - tłumaczy Marek Godziek z Urzędu Gminy Suszec.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA