Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 marca 2017
  • wyświetleń: 21999

Poważny wypadek na terenie jednego z zakładów w powiecie

W czwartek na terenie jednego z zakładów pracy w Goczałkowicach-Zdroju doszło do wypadku. 55-letni mężczyzna, mieszkaniec Goczałkowic został przygnieciony przez opadający kiper przyczepy rolniczej. Aktualnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej i - jak zapewniają lekarze - jego stan jest stabilny.

Do wypadku doszło przed 13.00. Według wstępnych ustaleń policji, mężczyzna otrzymał zlecenie sprawdzenia zawiasów w przyczepie rolniczej znajdującej się na terenie firmy.

Wiadomo, że 55- latek został przygnieciony przez opadający kiper. Leżał pomiędzy nim a ramą przyczepy. Kilka minut po zajściu zauważył go inny pracownik. Próbował go uwolnić, lecz próby samodzielnego wydostania go na zewnątrz okazały się bezskuteczne. Dopiero interwencja operatora łyżki załadunkowej pozwoliła na uwolnienie poszkodowanego spod ciężaru kipera.

Na miejsce zostały wezwane wszystkie służby. Pogotowie lotnicze przetransportowało rannego mężczyznę do szpitala specjalistycznego. Strażacy natomiast zabezpieczyli miejsce rozlanego płynu hydraulicznego. Na teren zakładu został również wezwany inspektor pracy.

Co było powodem, tak poważnego w skutkach zdarzenia, będą teraz ustalać pszczyńscy śledczy.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA