pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 marca 2017
  • wyświetleń: 6313

Radna prosi o remont pobocza przy drodze wojewódzkiej 939

Radna Marta Wojciechowska-Smolarz z Wisły Małej złożyła wniosek o remont pobocza przy drodze wojewódzkiej w nr 939.

Skrzyżowanie DW 939 z ul. Pawią w Wiśle Małej - 19.03.2017 · fot.


- Zwracam się z wnioskiem o wystąpienie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w sprawie możliwości ścięcia i jednostronnego utwardzenia pobocza przylegającego do DW 939 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pawią do skrzyżowania z ulicą Borsuków oraz na odcinku od skrzyżowania z ul. Brzozową do skrzyżowania z ulicą Zacisze (do istniejącego chodnika) - napisała w formie wniosku Marta Wojciechowska Smolarz.

Radna jako przykład wskazała prace przeprowadzone w ubiegłym roku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Brzozową w kierunku miejscowości Strumień, do granicy z miejscowością Wisła Mała.

Skrzyżowanie DW 939 z ul. Pawią w Wiśle Małej - 19.03.2017 · fot.


Radna argumentuje swój wniosek brakiem chodnika na wymienionych odcinkach. - Ruch pieszych odbywa się po jezdni, co stwarza bezpośrednie zagrożenie życia. Wspomniane utwardzenie pobocza zostało zastosowane na ww. odcinku w związku ze śmiertelnym wypadkiem, który miał miejsce 31 grudnia 2015r. w obrębie przystanku zlokalizowanego przy skrzyżowaniu DW 939 z ul. Brzozową i niestety nie jest kontynuowane na wskazanych przeze mnie odcinkach - zauważyła Marta Wojciechowska-Smolarz.

- Do czasu podjęcia konkretnych działań związanych z budową ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Wisła Mała - Wisła Wielka - Łąką, proponowane wyżej rozwiązanie pozwoli już teraz wyznaczyć w obrębie DW939 bezpieczne miejsce dla pieszych - argumentuje radna.

Wniosek radnej z Wisły Małej został na początku marca przekazany przez zastępczynię burmistrza, Barbarę Sopot-Zembok do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Wraz z nim do ZDW przesłana została prośba o wykonanie wymienionych prac.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.