Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 marca 2017
  • wyświetleń: 5834

Radny z Rudołtowic alarmuje: bardzo mocne wstrząsy pod sołectwem

Radny Andrzej Wojtanowicz z Rudołtowic zwraca uwagę, że w ostatnich dwóch miesiącach nasiliły się wstrząsy pod sołectwem. Prosi o wykaz prac prowadzonych przez kopalnię Silesia i pyta wprost: czy mieszkańcy są bezpieczni?

- Mieszkańcy sołectwa Rudołtowice, a zwłaszcza ulic Wolności, Wycecha, Zawadzkiego w ostatnim czasie, dokładnie w ostatnich dwóch miesiącach, odczuwają bardzo mocne wstrząsy podziemne. Wstrząsy są o różnych porach dnia i nocy, często 3-4 krotnie na dobę. Wstrząsy są tak duże, że dochodzi do drgania budynku, mebli. W ostatnim czasie wstrząsy są coraz bardziej odczuwalne - alarmuje Andrzej Wojtanowicz.

Radny złożył wniosek do burmistrza Pszczyny o wystąpienie do PG Silesia z zapytaniem jakie prace podziemne są prowadzone na naszym terenie przez przedsiębiorstwo. - Czy wstrząsy odczuwalne przez mieszkańców są rejestrowane przez PG Silesia? Czy przedsiębiorstwo kontroluje ten stan i czy mieszkańcy sołectwa są bezpieczni? - pyta Andrzej Wojtanowicz i prosi o informacje jak długo ta sytuacja potrwa i jakich skutków mogą spodziewać się mieszkańcy.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA