Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 marca 2017
  • 16 marca 2017
  • wyświetleń: 7480

Dopłaty do filtrów kominowych w Goczałkowicach - trzeba się spieszyć

Goczałkowice-Zdrój wspólnie z jedną z prywatnych firm rozpoczynają pilotażowy program montażu elektrofiltrów kominowych na terenie gminy. Zainteresowani zapłacą wyłącznie 100 złotych. Czas składania deklaracji upływa 17 marca.

smog Goczałkowice
W Goczałkowicach będą dopłaty do filtrów kominowych. Mają pomóc w walce ze smogiem. · fot.


- Grupa CZH S.A. zamierza pozyskać dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i złożyć na nie wniosek jeszcze w tym miesiącu, wobec czego termin składania "deklaracji" przystąpienia do tego projektu jest bardzo krótki - poinformowała wójt Gabriela Placha.

Jak podaje Urząd Gminy, koszt urządzenia wyniesie około 3000 złotych, z czego dotacja z NFOŚiGW wyniesie 1800 złotych (60%), a wkład gminy - 1200 zł (40%). Ten ostatni zostanie rozłożony na: wkład własny gminy w wysokości 1100 zł oraz wkład właściciela posesji - 100 złotych.

Inwestycja ma być realizowana przed sezonem grzewczym 2017/2018, najprawdopodobniej w sierpniu oraz we wrześniu. W przypadku podmiotów, które zadeklarują chęć udziału w programie Urząd Gminy prosi o wypełnienie specjalnej deklaracji, które są dostępne w UG, a także na urzędowej stronie gminy. Wypełnione dokumenty należy złożyć do 17 marca.

Zgłaszane obiekty winny spełniać kilka warunków warunki. Przede wszystkim nieruchomość musi być usytuowana na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój, a instalacja grzewcza musi być zasilana kotłem na dowolne paliwo stałe. Właściciel lub zarządca budynku w uzgodnieniu z montażystą wskaże wówczas miejsce zamontowania elektrofiltru oraz wyrazi zgodę na dokonywanie przez ekipę prowadzącą pilotaż specjalistycznych pomiarów w budynku, średnio raz na kwartał przez okres około 1 roku.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA