Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 marca 2017
  • 23 marca 2017
  • wyświetleń: 8801

W czwartek na Wawelu w Krakowie modlitwa za kopalnię Krupiński

Za nami:

W czwartek, 23 marca o 16.30 w Katedrze Wawelskiej w Krakowie odbędzie się msza święta w intencji ocalenia kopalni "Krupiński" z Suszca. O udział w nabożeństwie zaapelował do mieszkańców wójt Marian Pawlas.

Kraków, Wawel, zamek
W czwartek na Wawelu modlitwa za kopalnię Krupiński · fot.


- Walcząc o wspólną sprawę, godne życie dla wszystkich naszych rodzin, nie tylko górniczych, zwracam się do wszystkich mieszkańców z prośbą o uczestnictwo w Mszy Św. w intencji ocalenia Kopalni "Krupiński", która będzie odprawiona w szczególnym dla Polaków miejscu - w Katedrze Wawelskiej - napisał wójt na stronie Urzędu Gminy.

Jak czytamy w opublikowanej informacji, dla osób nie posiadających własnych środków transportu istnieje możliwość zorganizowania transportu zbiorowego. Kontakt w tej sprawie należy podjąć z sekretariatem Urzędu Gminy pod nr telefonu 324493050.

- Likwidacja Kopalni to przegrana nie tylko naszej wspólnoty ale też sąsiednich gmin. Być może wielu nie zdaje sobie sprawy ze skutków takiej decyzji. Siła nasza może się objawiać tylko we wspólnocie. W obecnej sytuacji kiedy wyczerpano wszelkie możliwości, tylko modlitwa i nadzieja potrafią skruszyć najtrwalsze mury. Ta ziemia od wieków ciężką pracą stoi i aby przejść na nowe tory rozwoju potrzebuje czasu. Nie pozwólmy by poprzez zamierzoną likwidację naszej kopalni kolejne rzesze młodych ludzi, naszych dzieci były skazane na tułaczkę po świecie - namawia do udziału Marian Pawlas.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA