pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 marca 2017
  • wyświetleń: 3961

Oni są świadectwem historii - spotkanie z Sybirakami w Starostwie

17 marca Starostwo Powiatowe w Pszczynie odwiedzili członkowie pszczyńskiego Związku Sybiraków. Spotkanie było okazją do podziękowania sybirakom za ich wkład i zaangażowanie w rozbudzanie świadomości historycznej wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Spotkanie z Sybirakami - 03.2017 · fot.


Z sybirakami spotkali się starosta Paweł Sadza, wicestarosta Krystian Szostak, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły oraz sekretarz powiatu, Szymon Sekta.

- Wasza obecność, jako świadków tej historii, o której powinien wiedzieć każdy młody człowiek jest dla nas bardzo ważna. To, co robicie dla młodzieży, chętnie uczestnicząc we wszystkich uroczystościach patriotycznych, jest dla nich doskonałym świadectwem, że trzeba pamiętać o historii, która dotyczy nas wszystkich. Chcielibyśmy, żeby młodzież z tego waszego doświadczenia czerpała jak najwięcej - zwracał się do sybiraków starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Historii przez was przeżytych nie ma w podręcznikach. To działanie na wyobraźnię młodego człowieka, poprzez przedstawianie swoich historii życiowych, to jest najcenniejsza lekcja - zaznaczał.

sybiracy
Oni są świadectwem historii - spotkanie z Sybirakami w Starostwie · fot.


- Do młodzieży to dociera. Młodzież nawet płacze. Naprawdę. Czasem nawet spotkają nas na ulicy i pytają, kiedy do nich przyjdziemy. Cieszymy się, że są tym wszystkim zainteresowani - podkreślała Stanisława Pistelok, prezes oddziału pszczyńskiego Związku Sybiraków.

Podczas spotkania sybiracy obejrzeli projekcję filmu oraz przypomnieli swoje poruszające historie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.