Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 marca 2017
  • 26 marca 2017
  • wyświetleń: 21993

Na terenach dawnej fabryki Elwo w Pszczynie powstał park przemysłowy

Podczas gdy spółka Billfinger Elwo obwieściła, że zamierza zwolnić z przedsiębiorstwa w Pszczynie wszystkich pracowników działu produkcyjnego, równocześnie na terenach, gdzie do końca stycznia miała swoją siedzibę, uruchomiony został park przemysłowy. W tym miejscu ma odrodzić się pszczyński przemysł i usługi.

Park Przemysłowy Pszczyna - 02.2017 · fot.


Spółka Billfinger Elwo z dniem 1 lutego zmieniła swoją siedzibę, przenosząc biura do nowoczesnego budynku przy ul. ks. bp. H. Bednorza 26. W tym samym czasie obwieściła, że planuje zwolnić 75 osób, głównie z działu produkcyjnego, tym samym wygaszając tę gałąź swojej działalności w Pszczynie.

Tego samego dnia na terenach przemysłowych przy ulicy Bielskiej swoją działalność rozpoczął Park Przemysłowy Pszczyna zarządzany przez spółkę produkcyjno-usługową Sigma Power Sp. z o.o. Administruje ona pozostałymi po Elwo 117.000 m kw. zagospodarowanego terenu, na który składają się: biura, hale produkcyjne, hale magazynowe, otwarte przestrzenie składowe. Dziś są one przeznaczone do wynajęcia dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W przyszłości to miejsce ma skupiać działalność produkcyjną, usługową oraz biurową i stanowić największą w mieście przestrzeń dla przedsiębiorców. Pomóc temu ma doskonała lokalizacja i szerokie zaplecze nieruchomości i urządzeń, w tym suwnic. Zarządcy wskazują także na inne atuty: dostęp do zarządzanej przez spółkę bocznicy kolejowej, do wagi najazdowej, a także sali szkoleniowej i konferencyjnej.

Dla najemców spółka Sigma Power będzie świadczyć dodatkowe usługi związane między innymi z montażem konstrukcji stalowych, magazynowaniem towarów, logistyką, regeneracją maszyn i nadzorem jakościowym i spawalniczym.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA