pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3496

Kolejami Śląskimi za darmo przewieziesz rower do Żor i Rybnika

Rowerowe atrakcje województwa śląskiego mają być teraz na wyciągnięcie ręki. Już od sierpnia podróż jednośladem po regionie będzie tańsza, a wszystko za sprawą Kolei Śląskich, które zapewnią darmowy przewóz rowerów.

Wystarczy spakować rower do pociągu i wybrać się w podróż po regionie. Bezpłatny przewóz rowerów będzie obowiązywać we wszystkich pociągach rozkładowych Kolei Śląskich w następujących relacjach: Katowice - Tarnowskie Góry - Lubliniec - Częstochowa, Rybnik - Żory - Pszczyna, Wodzisław Śląski - Chałupki - Racibórz, Katowice - Oświęcim oraz - co dla nas być może najważniejsze - Cieszyn - Czechowice-Dziedzice.

Dzięki temu rowerzyści zyskają lepszy dostęp do atrakcji turystycznych regionu - od wyjątkowych obiektów industrialnych rozmieszonych na Szlaku Zabytków Techniki, przez zabytki historyczne, aż po urokliwe zakątki przyrody. To okazja, by poznać atrakcje regionu, te na co dzień niedostępne i oddalone od miejsca zamieszkania, a także doskonała forma spędzania wolnego czasu.

- System łączenia przejazdów kolejowych i rowerowych jest popularny w Europie i wpisuje się w system zrównoważonego rozwoju i transportu, którego realizację deklarują wszyscy od gmin po władze państwowe. Poza tym to kolejny powód, by zostawić samochód w garażu - przekonuje Aleksander Kopia, oficer rowerowy województwa śląskiego.

Bezpłatny przewóz rowerów to ciekawa opcja dla osób, które mieszkają, pracują bądź uczą się w miejscach oddalonych od stacji kolejowych. Korzystając z oferty Kolei Śląskich, będą mogły zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas potrzebny do pokonania drogi do pracy i do domu.

new / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze