pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 marca 2017
  • 24 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 9447

Będzie nowe przejście dla pieszych pomiędzy dwoma dużymi osiedlami

W drugim kwartale tego roku na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie powstanie nowe przejście dla pieszych. Przedsięwzięcie, o które apelowało razem kilku radnych, zostało potwierdzone przez burmistrza Dariusza Skrobola.

Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Wielkiego, pasy
Mieszkańcy nierzadko przebiegają przez ulicę rozdzielającą osiedla Piastów i Kolonia Jasna. · fot.


W marcu radni z osiedli Piastów i Kolonia Jasna wspólnie wystąpili do burmistrza Pszczyny z interpelacją o budowę nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Marii Skłodowskiej-Curie. Sugerowali, by powstało ono na wysokości skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego.

- W okolicy skrzyżowania dróg (Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego - przyp. red.) brakuje bezpiecznego i oznaczonego przejścia dla pieszych - napisali we wspólnym piśmie radni Krystyna Fuławka, Kamil Widłok, Arkadiusz Gardiasz i Marek Szklorz.

Jak zaznaczyli, temat braku pasów w tym miejscu pojawia się regularnie na zebraniach osiedlowych, zarówno na osiedlu Piastów, jak i na osiedlu Kolonia Jasna. Radni otrzymują też prośby od mieszkańców, aby sytuacja ta uległa znacznej poprawie. Co więcej, 16 marca podczas zebrania mieszkańców osiedla Kolonia Jasna została przyjęta uchwała w tym zakresie.

Lokalizacja:- W tej chwili na ulicy Skłodowskiej-Curie odbywa się już bardzo duży ruch samochodowy oraz pieszy, przez drogę w tym miejscu przechodzi bardzo dużo dzieci oraz młodzieży uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 18 oraz Zespołu Szkół nr 1, w bliskiej odległości od omawianego skrzyżowania trwa budowa nowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w niedługim czasie rozpocznie się budowa przedszkola publicznego, jest prowadzona działalność gastronomiczna, oraz działa myjnia samochodowa generująca dodatkowy ruch samochodowy - argumentowali swoją interpelację radni.

Dodali, że w kwietniu - w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową ul. Zdrojowej i Jeziornej - zostanie zamknięty odcinek ul. Zdrojowej od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do skrzyżowania z ul. Grzebłowiec. Wtedy ruch zostanie naturalnie przeniesiony na ul. Skłodowską-Curie, przez co drastyczne wzrośnie natężenie użytkowników drogi.

Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Wielkiego, pasy
Powstanie nowe przejście dla pieszych pomiędzy dwoma dużymi osiedlami · fot.


- Przejście na drugą stronę jezdni w tym miejscu na obecnych zasadach stanie się wręcz niemożliwe i jeszcze bardziej niebezpieczne niż ma to miejsce w tej chwili - przewidywali.

Interpelacja została złożona na sesji 23 marca. 10 kwietnia burmistrz wystosował odpowiedź, w której zgodził się na stworzenie w tym miejscu przejścia dla pieszych.

- Zmiana organizacji ruchu we wskazanym w interpelacji rejonie, polegająca na wykonaniu nowego przejścia dla pieszych zostanie wprowadzona w II kwartale 2017 r. - zapowiedział Dariusz Skrobol.

new / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.