pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 marca 2017
  • 28 marca 2017
  • wyświetleń: 11407

Przebudowa ul. Bogedaina: ruszyła wycinka drzew, droga zamknięta

Jeszcze wiosną rozpocznie się przebudowa ul. Bogedaina w Pszczynie. Inwestycja przewiduje wymianę nawierzchni jezdni, a także budowę nowych chodników. Przy okazji inwestycji powstał projekt zieleni, który zakłada w miejscu starych i chorych drzew nasadzenie nowych. We wtorek rozpoczęła się wycinka. Droga jest nieprzejezdna.

Bogedaina, remont, przebudowa, wycinka
Rozpoczął się remont ulicy Bogedaina. We wtorek ruszyła wycinka starych i chorych drzew. · fot.


Na przełomie marca i kwietnia Urząd Miejski w Pszczynie ogłosi przetarg. Inwestycja, na którą zabezpieczono 1.150.000 zł będzie finansowana w okresie dwuletnim. Wykonawca będzie mógł zaproponować etapy prac. Ulica biegnie od ronda im. Larysza w kierunku torów kolejowych. Nowy asfalt pojawi się na całej długości jezdni (570 m).

- Ulica Bogedaina zostanie całkowicie przebudowana. Droga jest w złym stanie technicznym, a na chodnikach brakuje wielu płyt. To jedna z większych drogowych inwestycji, którą będziemy realizowali w najbliższym czasie. Projekt zieleni otrzymał pozytywną opinię Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Bogedaina, remont, przebudowa, wycinka
Rozpoczął się remont ulicy Bogedaina. We wtorek ruszyła wycinka starych i chorych drzew. · fot.


Wszystkie zdrowe drzewa pozostaną. Po zakończeniu inwestycji w pasie zieleni będzie rosło 107 drzew, obecnie jest ich 56. Zniknie stamtąd trawa, której do dzisiaj niewiele pozostało. W tym miejscu posadzona zostanie roślinność zadarniająca. Ze sporządzonej inwentaryzacji wynika, że 25 drzew jest w złym stanie zdrowotnym i ma zdeformowane korony. I właśnie te drzewa zostaną usunięte.

Ulica Bogedaina w Pszczynie - 03.2017 · fot.


Projekt zieleni przewiduje nasadę 76 szt. buków w odmianie kolumnowej, które pojawią się w miejscu zniszczonych klonów kulistych. Pozostałości po starej alei bukowej zostaną uzupełnione. Do dnia dzisiejszego przetrwało kilka egzemplarzy. Ze względu na rodzaj inwestycji projektowana zieleń ma spełnić funkcję podkreślenia ciągów komunikacyjnych. W projekcie dobrano gatunki, które sprawdzą się w warunkach miejskich. W poszyciu posadzone zostanie 4021 szt. róży okrywowej.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.