Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3005

Kiedy wywóz śmieci? W Miedźnej sprawdzą to w telefonie

4 kwietnia w gminie Miedźna uruchomiona została mobilna aplikacja na smartfony o nazwie "Kiedy wywóz". Jest to darmowa aplikacja skierowana do mieszkańców gminy, dzięki której każdy będzie miał możliwość sprawdzenia w dowolnym miejscu i czasie harmonogramu wywozu odpadów, jak również zgłoszenia lokalizacji dzikiego wysypiska.

"Kiedy wywóz" dedykowana jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych typu: Android, iOS oraz Windows 7 i Windows 8.

Każdy z systemów posiada właściwy dla siebie sklep (Google play, App Store, Windows Store), w którym z łatwością można odnaleźć daną aplikację oraz bezpłatnie ją ściągnąć i zainstalować.

Udostępnione w aplikacji harmonogramy wywozu odpadów z terenu gminy będą w przejrzystej formie przedstawiać terminy odbioru poszczególnych frakcji odpadów zarówno dla zabudowy jednorodzinnej jak i wielorodzinnej. Aby móc sprawdzić na smartfonie termin odbioru odpadów należy po zainstalowaniu skonfigurować aplikację, wprowadzając interesującą nas lokalizację np. miejsce zamieszkania.

Funkcja "śmieci niczyje" umożliwi zgłaszanie występowania dzikich wysypisk, w której będzie można określić miejsca zalegania odpadów i ich rodzaj.

W aplikacji mieszkańcy znajdą również treści o charakterze edukacyjnym, związane ze sposobem selektywnej zbiórki odpadów, a także w jaki sposób mogą się pozbyć najbardziej problematycznych odpadów, gdzie wyrzucić zużyte baterie oraz kiedy i jakie odpady mogą oddać przy okazji zbiórki wielkogabarytów.

Za pośrednictwem aplikacji będzie można również zgłaszać uwagi do harmonogramów odbioru odpadów lub opóźnienia w wywozach. Zgłoszenia będą kierowane bezpośrednio do tutejszego urzędu co pozwoli na poprawienie jakości usług związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA