pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3192

Umowa na przebudowę ulicy Mickiewicza w Piasku podpisana

Z początkiem kwietnia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał z wykonawcą umowę na przebudowę ul. Mickiewicza w Piasku. Inwestycja kosztować będzie 686.746,70 zł.

Mickiewicza, Piasek
Ulica Mickiewicza w Piasku zostanie przebudowana. · fot.


Przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne ROL-BUD z Kobielic. Zanim rozpoczną się prace budowlane, przygotowana zostanie infrastruktura pod budowę kanalizację sanitarnej. Prace potrwają do końca kwietnia. Po ich zakończeniu rozpocznie się przebudowa drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej. Ostatecznie na 450 metrach ul. Mickiewicza położona zostanie kostka betonowa.

- Jak co roku wiosną rozpoczynamy najważniejsze drogowe inwestycje. W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ul. Mickiewicza w Piasku. Przygotowaliśmy teren pod przebudowę całego ciągu ul. Bogedaina w Pszczynie, gdzie oprócz robót drogowych powstał projekt zieleni. Zakłada on uzupełnienie starej alei bukowej oraz nowe nasadzenia w miejscy chorych drzew. Gmina Pszczyna w tym roku partycypuje w kosztach przebudowy ul. Zdrojowej. W ramach porozumienia przekazaliśmy Powiatowi Pszczyńskiemu 1.696.439 zł. To oczywiście tylko część zadań w zakresie transportu. Na bieżąco będziemy informowali mieszkańców o kolejnych inwestycjach - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.