Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 4453

Powiat pszczyński nawiąże współpracę z czeskimi samorządami

Końcem marca przedstawiciele powiatu pszczyńskiego oraz Dobrowolnego Stowarzyszenia Gmin Mikroregionu Żermanickiej i Cierlickiej zapory podpisali deklarację o współpracy.

Jez. Goczałkowickie z lotu ptaka
Mesto Havirov i obec Terlicko zostały partnerami powiatu, z którymi planowane jest złożenie wniosku na realizację trasy rowerowej wzdłuż Jeziora Goczałkowickiego (na zdjęciu) i Jeziora Terlicko. · fot.


- Współpraca z zagranicznymi samorządami daje ogromne możliwości. To nie tylko wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, ale także realne działanie w celu m.in. tworzenia wspólnych projektów unijnych, rozwoju turystyki czy organizowania i koordynacji zadań z zakresu sportu, edukacji i kultury - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Dzięki podpisanej deklaracji lokalne organy Dobrowolnego Stowarzyszenia Gmin Mikroregionu Żermanickiej i Cierlickiej zapory oraz Rada Powiatu Pszczyńskiego będą mogły potwierdzić partnerskie stosunki odpowiednimi uchwałami.

powiat współpracuje z czeskimi samorządami
Deklaracja o współpracy podpisali starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz Jana Pohludkova z Mikroregionu Żermanickiej i Cerlickiej zapory. · fot.


Współpraca powiatu pszczyńskiego oraz członków Dobrowolnego Stowarzyszenia Gmin Mikroregionu Żermanickiej i Cierlickiej zapory rozpoczęła się już w zeszłym roku. To właśnie czeskie samorządy - mesto Havirov i obec Terlicko - zostały partnerami powiatu, z którymi planowane jest złożenie wniosku w ramach unijnego programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska na realizację trasy rowerowej wzdłuż Jeziora Goczałkowickiego i Jeziora Terlicko. Docelowo bowiem oba jeziora będą się łączyć wytyczoną trasą rowerową.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA