pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2017
  • 22 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 25702

Trwa remont Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach: objazdy!

W tym tygodniu rozpoczęła się realizacja największej tegorocznej inwestycji na drogach powiatowych. W związku z pracami na ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Zdrojowa
18 kwietnia o 11.00 ulica Zdrojowa została zamknięta. · fot.


Warta prawie 8,4 mln zł inwestycja polega na przebudowie ponad 3,5-kilometrowego odcinka ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach. W ramach zadania planowana jest m.in. przebudowa i budowa ciągów pieszych i rowerowych, a także wykonanie poboczy i parkingu dla samochodów.

Przebudowę ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach wykona firma M-SILNICE a.s. Przypomnijmy, że zadanie realizuje powiat pszczyński przy udziale gminy Pszczyna i gminy Goczałkowice-Zdrój.

znak, objazd ul. Zdrojowej
18 kwietnia ruszył remont ulic Zdrojowej i Jeziornej - będą objazdy · fot.


- Do wykonania tej inwestycji przygotowujemy się od wielu miesięcy. W marcu zostały już zrobione prace mające na celu przygotowanie terenu pod realizację zadania. Prace na samej drodze ruszą w połowie kwietnia. Zależy nam, żeby inwestycja była wykonana nie tylko rzetelnie, ale i szybko, dlatego na czas jej realizacji konieczne będzie wyznaczenie objazdów. Kierowców prosimy o rozważną jazdę - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza.

znak, objazd ul. Zdrojowej
18 kwietnia ruszył remont ulic Zdrojowej i Jeziornej - będą objazdy · fot.


W pierwszym etapie prac, który rozpocznie się 18 kwietnia, zamknięte zostaną dwa fragmenty tej trasy - odcinek ul. Zdrojowej - od DW 939 do ul. Grzebłowiec (nie włączając skrzyżowania ul. Zdrojowej i Grzebłowiec) oraz odcinek ul. Jeziornej - od skrzyżowania z ul. Szkolną w kierunku wału zapory (łącznie ze skrzyżowaniem ul. Jeziornej z ul. Szkolną). Warto zaznaczyć, że od skrzyżowania ul. Jeziornej z ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju nie będzie możliwy dojazd do wału zapory. Będzie natomiast umożliwione parkowanie pojazdów wzdłuż ul. Szkolnej i dojście do zapory pieszo.

znak, objazd ul. Zdrojowej
18 kwietnia ruszył remont ulic Zdrojowej i Jeziornej - będą objazdy · fot.


W związku z pracami wyznaczone zostały objazdy. Kierowcy zmierzający z Pszczyny w kierunku Goczałkowic będą musieli kierować się ul. Cieszyńską i Bielską w Pszczynie do DK1, następnie ul. Główną aż do ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju. Uwaga - pojazdy o wysokości powyżej 2,4m na ul. Głównej muszą jednym z łączników przejechać na ul. Szkolną, aby po przejechaniu przejazdu kolejowego ul. św. Jerzego lub św. Anny wrócić na ul. Główną.

mapa objazdu ul. Zdrojowej
Mapa objazdów - etap 1- w okresie od dnia 18 kwietnia do dnia 1 lipca 2017 zamknięcie drogi na odcinku od ul. Szkolnej do zapory, zamknięcie drogi na odcinku od skrzyżowania ul. Cieszyńskiej do ul. Grzebłowiec


Zakończenie pierwszego etapu prac planowane jest na koniec czerwca.

- Prosimy kierowców o zapoznanie się z wariantami objazdu, ponieważ w podobnym okresie w okolicy będą prowadzone dwie inne inwestycje - 18 kwietnia w związku z budową przepustu na Potoku Goczałkowickim, realizowaną przez Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, przez ok. trzy tygodnie zamknięty będzie odcinek ul. Uzdrowiskowej w Goczałkowicach-Zdroju (od wlotu z DK 1 do "ronda pod bocianem"), a na odcinku ul. Skłodowskiej w Pszczynie, w związku z remontem chodnika zleconym przez Urząd Miejski, od 18 kwietnia do końca maja ruch będzie się odbywać wahadłowo - informują pracownicy starostwa.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.