pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2017
  • 11 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 741

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Pawłowicach

Za nami:

Wójt gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel zaprasza do wspólnego oddania hołdu policjantom, którzy zostali rozstrzelani w Twerze, podczas II wojny światowej.

Uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy z okazji 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej odbędzie się we wtorek, 11 kwietnia o godzinie 14.30 pod tablicą upamiętniającą zamordowanych policjantów przy Komisariacie Policji w Pawłowicach, ul. Karola Miarki 1.

Władze samorządowe gminy Pawłowice od 1995 roku, kiedy odsłonięto i poświęcono tablicę z nazwiskami pawłowickich policjantów, upamiętniają zamordowanych, którzy po wybuchu wojny, zgodnie z rozkazem, ewakuowali się na wschód kraju, aby tam uformować oddziały do walki z zachodnim agresorem. Policjanci jednak, zamiast walki z nazistami, po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski, trafili do niewoli w jednym z najcięższych obozów i już nigdy nie wrócili do domu. Wszyscy zostali rozstrzelani i pochowani w zbiorowych mogiłach w okolicach Miednoje.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.