Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 14028

20-latek stracił prawo jazdy po tym jak przekroczył prędkość na DK-1

20-latek stracił swoje prawo jazdy po tym, jak wpadł w ręce policjantów z pszczyńskiej drogówki. Okazało się, że w obowiązującym go okresie próbnym (od zdania egzaminu na prawo jazdy) przekroczył dopuszczalny limit przewinień na drodze.

- Każdy młody kierowca powinien pamiętać, że jeśli w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełni trzy wykroczenia, to straci uprawnienia do kierowania samochodem. Przepisy zakładają, że jeżeli w ciągu okresu próbnego kierowca dopuści się dwóch wykroczeń, to starosta wydłuży okres specjalnego nadzoru nad początkującym kierowcą o kolejne dwa lata. Dodatkowo, jeżeli w tym czasie taki młody kierowca dopuści się trzeciego wykroczenia, to pożegna się ze swoim prawem jazdy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Ostatnio przekonał się o tym przejeżdżający przez powiat pszczyński 20-latek z Cieszyna. W konsekwencji kontroli prędkości na DK-1 w Kobiórze będzie on musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

Zgodnie z tym, co pokazały policyjne bazy, 20-latek w okresie próbnym popełnił już dwa wykroczenia związane z bezpieczeństwem na drodze oraz przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Od 2015 roku, czyli od czasu uzyskania przez niego uprawnień do kierowania pojazdami, zanotował na swoim koncie wykroczenie przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 30 km/h i spowodowanie kolizji drogowej.

W myśl obowiązujących przepisów pszczyńscy policjanci zatrzymali mu więc prawo jazdy.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA