pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6559

Pszczyńska dzielnicowa patroluje miasto i powiat na rowerze

Na rowerze i w mundurze, po pszczyńskim rynku i okolicznych uliczkach. Tak najczęściej kojarzą mieszkańcy miasta mł. asp. Izabelę Lis. Dzielnicowa nie rozstaje się ze swoim służbowym jednośladem przez kilka miesięcy w roku. To jest sposób na szybkie i, jak podkreśla, przyjemne załatwienie codziennych obowiązków służbowych. Mówi, że lubi jazdę na rowerze. "A że w mundurze? - przecież jest w służbie".

Pszczyna, policja, rower, Izabela Lis
Dzielnicowa na rowerze · fot.


Na co dzień pracuje w wydziale prewencji pszczyńskiej policji jako dzielnicowa. W sezonie letnim można ją spotkać na rowerze. Jak sama podkreśla, na swój jednoślad wsiada, jak tylko zrobi się trochę cieplej. Cieszy się więc, że mogła już rozpocząć tegoroczny sezon.

Dzielnicowa Iza jest miłośniczką rowerowych wycieczek, dlatego też z chwilą, kiedy w pszczyńskiej jednostce zostały utworzone patrole rowerowe, zgłosiła się jako pierwsza na listę chętnych. Do jej zadań należało wówczas patrolowanie rejonu parku miejskiego i zalewów wodnych w Łące i Goczałkowicach. I tak zostało. Dzisiaj już jako dzielnicowa, nie odstawiła do garażu swoich służbowych "dwóch kółek" i w dalszym ciągu można ją spotkać w pełnym umundurowaniu jadącą na rowerze.

Pytana dlaczego wybrała taki środek lokomocji, odpowiada: "Bo lubię, jest szybciej, no i przyjemnie!".

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.