Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3467

Kobiórskie przedszkole zostało rozbudowane za ponad 200 tys. złotych

10 kwietnia dokonano odbioru końcowego prac związanych z rozbudową budynku Gminnego Przedszkola w Kobiórze o salę przedszkolną wraz z zapleczem sanitarnym. Inwestycję zrealizowała firma Kazbud z Warszowic.

Przedszkole, Kobiór
Przedszkole w Kobiórze po przeprowadzonej rozbudowie. · fot.


Projekt zakładał stworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego poprzez dobudowę nowej sali wraz z węzłem sanitarnym i pokojem specjalistów od strony południowej istniejącego budynku przedszkola.

Pierwszy etap prac do tzw. stanu surowego zamkniętego odebrano 25 października ubiegłego roku. Od tego czasu trwały roboty wewnątrz dobudowanej części budynku obejmujące m.in.: wykonanie stolarki drzwiowej, wewnętrznych instalacji, wykończeniowe roboty budowlane i malarskie. Ze względu na wystąpienie robót dodatkowych i uzupełniających planowany termin realizacji i odbioru inwestycji został wydłużony o około dwa miesiące.

W chwili obecnej Urząd Gminy przystąpił do procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie dobudowanej sali.

Wartość inwestycji wyniesie około 210.000 złotych. Projekt jest dofinansowany w wysokości około 50% kosztów kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Realizowane zamierzenie jest uzupełnieniem projektu pn. "Dobry start to przedszkole - zwiększenie dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej dla dzieci 3-4 letnich z terenu Gminy Kobiór", który będzie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

43-210 Kobiór
ul. Rodzinna 1

tel. 032 2188166

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA