pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 maja 2017
  • 11 maja 2017
  • wyświetleń: 5058

Wielcy magnaci śląscy - spotkanie z Arkadiuszem Kuzio-Podruckim

Arkadiusz Kuzio-Podrucki - historyk, znawca i popularyzator dziejów górnośląskich rodów szlacheckich był prelegentem kolejnego wykładu z cyklu "Ludzie, którzy tworzyli wspaniałą przeszłość Śląska". Przybliżył historię możnych rodów zamieszkujących kiedyś tereny Górnego Śląska.

Wielcy magnaci śląscy - spotkanie z Arkadiuszem Kuzio-Podruckim - 09.05.2017 · fot.


Wykładu słuchało się z prawdziwą przyjemnością. Naukowiec posiada bowiem ogromną wiedzę dotyczącą śląskich rodów arystokratycznych, ale jednocześnie potrafi zainteresować słuchaczy tematyką.

Arkadiusz Kuzio-Podrucki obecnie związany z Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim (Centrum ma siedzibę w dawnym pałacu hrabiów Henckel von Donnersmarck).

Najważniejsze publikacje: "Henckel von Donnersmarckowie. Kariera i fortuna rodu" (2004), Hohenlohe, w Europie, na Śląsku, w Katowicach" (2012), "Mieroszewscy. Między Śląskiem a Małopolską" (2010), "Schaffgotschowie. Zmienne losy śląskiej arystokracji" (2007), "Schaffgotschowie. Panowie na Chojniku i Cieplicach" (2013), "Tiele-Wincklerowie. Arystokracja węgla i stali" (2006, 2009 - wyd. II poszerzone).

new / pless.pl, źródło: M-PBP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.