Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 maja 2017
  • 16 maja 2017
  • wyświetleń: 5258

Mieszkańcy Kobióra chcą, by gmina była w dużej metropolii

Ponad 90% mieszkańców Kobióra chciałoby, aby ich gmina przystąpiła do Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. Zauważyć jednak należy, że w przeprowadzonych konsultacjach, które dały taki wynik, wzięło udział zaledwie 8% uprawnionych.

W ostatnich dniach mieszkańcy Kobióra odpowiadali na pytanie "Czy jest Pani / Pan za wejściem gminy Kobiór w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego Związku Metropolitarnego?".

Do wzięcia udziału w konsultacjach uprawnionych było 3873 osób, lecz ostatecznie wzięło w nich udział tylko 313 osób, czyli zaledwie 8% uprawnionych. Część oddanych głosów była także nieważna, oddanych ważnych ankiet było po weryfikacji tylko 300.

273 z prawidłowo wypełnionych 300 ankiet wskazywało na akceptację wstąpienia do związku metropolitarnego, a 27 osób udzieliło negatywnej odpowiedzi. Wyniki te są wskazówką dla radnych z Kobióra, którzy niebawem będą musieli w formie głosowania nad uchwałą zadecydować o przystąpieniu gminy do związku metropolitalnego.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA