pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 maja 2017
  • wyświetleń: 5832

Pszczyńskie hospicjum ma siedmiu nowych specjalistów

Siedem osób pracujących w Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zdało egzamin z zakresu pielęgniarstwa w opiece paliatywnej.

Pszczyńskie hospicjum ma nowych specjalistów
Pszczyńskie hospicjum ma nowych specjalistów · fot.


To bardzo ważny egzamin związany z umiejętnościami, uprawnieniami i kwalifikacjami zawodowymi, który zakończył dwuletni kurs specjalizacyjny. W kursie, pod kierunkiem Małgorzaty Baran - konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa w opiece paliatywnej, z pszczyńskiego hospicjum wzięło udział sześć pielęgniarek i pielęgniarz. Uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych na stażach specjalizacyjnych w szpitalach, hospicjach i innych placówkach leczniczych województwa śląskiego.

Koszty kursu zostały sfinansowane przez hospicjum. Większość pieniędzy stanowiła dotacja z Budżetu Obywatelskiego Pszczyny w 2015 roku. Dzięki temu hospicjum O. Pio poszerzyło grono swoich specjalistów, z których pracy codziennie korzystają ciężko chorzy z Pszczyny i powiatu pszczyńskiego.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie jest hospicjum domowym prowadzonym przez stowarzyszenie i działa od 18 lat. Co roku obejmuje opieką 150 chorych i 600 osób z rodzin chorych. W ciągu roku odbywa się około 6 000 wizyt domowych. Jednorazowo pod opieką hospicjum znajduje się nawet 30 chorych, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy pielęgniarskiej i lekarskiej. Hospicjum zapewnia tę pomoc, a także posługę ze strony wolontariuszy niemedycznych, psychologów i rehabilitantów. Hospicjum prowadzi również wypożyczalnię sprzętu medycznego.

new / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.