pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 maja 2017
  • 26 maja 2017
  • wyświetleń: 7119

120-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

W dniach 19-20 maja Szkoła Podstawowa nr 1 świętowała swoje 120-lecie. Ten doniosły Jubileusz, poprzedzony wieloma z tą szczególną datą związanymi wydarzeniami, uczciliśmy w piątek mszą świętą w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Pszczynie, a następnie uroczystą akademią. Swoją obecnością na niej zaszczycili nas wyjątkowi goście: książę Bolko Fuerst von Pless wraz z małżonką Marie-Elisabeth a także Peter Graf von Hochberg z małżonką Anne von Hochberg. Obecni byli również przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, obecni i emerytowani nauczyciele, absolwenci i uczniowie szkoły.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie - 19-20.2017 · fot.


Na tę okazję uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny, ukazujący naukę w szkole na przestrzeni tych 120-tu lat. Zaprezentowali też swoje talenty wokalne i taneczne. Historyk, Agnieszka Chlebek-Rolska przybliżyła dzieje powstania szkoły i jej budynku. Zdjęcia obrazujące te zmiany można też było zobaczyć na wystawie. Jubileusz stał się również okazją do opracowania i wydania suplementu do monografii szkoły, nad którą pracowały panie Agnieszka Chlebek-Rolska, Agnieszka Sinka-Pietras i Anna Piętka.

Ta szczególna rocznica zaowocowała również podsumowaniem pracy dla dobra szkoły. Dyrektor szkoły, Witold Wiktorczyk wręczył osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym placówce "Złote Laury" i "Złote Jedynki", przypominając tym samym, że edukacja to wspólny wysiłek oraz radość z jego efektów.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie - 19-20.2017 · fot.


W tym samym dniu, wieczorem, odbył się szczególny koncert "dla Jubilatki". Był wyjątkowy, gdyż wystąpili na nim absolwenci i uczniowie szkoły. W trakcie tego spotkania widzowie mogli delektować się zarówno muzyką klasyczną, jak i współczesną, występami solistów i zespołów, wykonaniami wokalnymi, jak i instrumentalnymi oraz pokazami tanecznymi. Wieczór ten dostarczył nam wzruszeń, radości i uśmiechu, za co wykonawcom serdecznie dziękujemy.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie - 19-20.2017 · fot.


20 maja odbył się z kolei Festyn Rodzinny, zatytułowany "Wehikuł Czasu". Obfitował on w wiele atrakcji. Na scenie prezentowali się uczniowie szkoły oraz przedszkolaki, wystąpił też zespół taneczny "Active". Zaproszeni goście przybliżali nam ciekawe tematy, wspólnie też zatańczyliśmy zumbę. Dzieci z ciekawością odwiedzały przygotowane na tę okazję stoiska. A można się było na nich zarówno wiele dowiedzieć jak i dobrze zabawić: popróbować swoich sił w robotyce, miasteczku ruchu drogowego, rękodziele, konkursie wiedzy czy aktywnościach fizycznych jak np. chodzenie na szczudłach, podziwiać sztuczki z wykorzystaniem magii codziennych produktów, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Afryki, porysować, pozować do zdjęć i wiele innych. Dużą popularnością cieszyły się dmuchańce, trampolina czy balony. Smakosze degustowali w pysznych ciastach i świeżych sokach, większy apetyt zaś zaspokoili kiełbaską z rożna.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie - 19-20.2017 · fot.


Serdecznie dziękujemy rodzicom, pracownikom szkoły, absolwentom, uczniom i wszystkim zaangażowanym w organizację tych uroczystości. Dzięki nim te dwa dni odznaczały się wzruszającą atmosferą, pełną wspomnień i radości.

Szkoła Podstawowa nr 1

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.