Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 maja 2017
  • wyświetleń: 1475

Dzielnicowy z Pszczyny z wizytą u seniorów z Kobióra

Dzielnicowi z Pszczyny wraz z profilaktykiem regularnie odwiedzają starszych mieszkańców powiatu. Tym razem policjanci gościli u seniorów z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Kobiórze. Głównymi tematami spotkania były sposoby oszukiwania osób starszych, zagrożenia, z którymi mogą spotkać się na drodze, a także funkcjonalność nowoczesnych narzędzi jakimi są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda.

Kobiór, policja
Dzielnicowy z wizytą u seniorów z Kobióra · fot.


Podczas tego typu spotkań seniorzy mają możliwość otrzymania natychmiastowej i wyczerpującej informacji na temat wybranych zagadnień dotyczącego bezpieczeństwa. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się także porady indywidualne z policjantami. Możliwość bezpośredniej rozmowy seniorów z dzielnicowym sprzyja bowiem rozwiązywaniu problemów na miejscu i niemalże w tym samym dniu. Dodatkowo, fakt, że taka starsza osoba, nierzadko schorowana, nie musi fatygować się na komendę również wpływa na pozytywne zakończenie sprawy.

Podczas ostatniego spotkania w Kobiórze, policjanci poświęcili dużo uwagi oszustwom dokonywanym tzw. metodą "na wnuczka". Instruktaż dotyczący postępowania w takich sytuacjach został wzbogacony materiałem filmowym umożliwiającym uczestnikom zajęć przyjrzenie się metodom stosowanym przez przestępców. Profilaktyk, jako były policjant miejscowej drogówki, omówił również zagrożenia w ruchu drogowym, szczególnie te, które dotyczą pieszych. Z dużą dokładnością wskazał zachowania podnoszące bezpieczeństwo na drodze i te, które zaliczane są do negatywnych.

Każdorazowo, spotkania z policjantami dają możliwość wszechstronnego, wielopłaszczyznowego poznania problematyki bezpieczeństwa osób w dojrzałym wieku, przedyskutowania wybranych problemów w rejonie i właściwego ukierunkowania planów priorytetowych dzielnicowych.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA