Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 maja 2017
  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 8844

Dariusz Skrobol będzie mógł ubiegać się o kolejną kadencję

Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza wycofywać się ze swojego pomysłu ograniczenia kadencji prezydentów miast, burmistrzów i wójtów, jednak nie będzie gwałtownych zmian w samorządach, gdyż zmiany nie miałyby obowiązywać już w najbliższych wyborach samorządowych, lecz dopiero po "okresie karencji". Oznacza to, że w przyszłorocznych wyborach samorządowych ponownie wystartować może burmistrz Dariusz Skrobol.

Dariusz Skrobol, burmistrz
Burmistrz Dariusz Skrobol · fot.


W poniedziałek władze Prawa i Sprawiedliwości z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele spotkali się na roboczej odprawie z działaczami partii: pełnomocnikami okręgowymi i regionalnymi partii ds. kampanii samorządowej.

Jarosław Kaczyński potwierdził medialne doniesienia o złagodzeniu projektu wprowadzenia dwukadencyjności dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe. Pierwotne założenia PiS-u wskazywały na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie chciała zmienić ordynację wyborczą tak, aby dotychczasowi prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, którzy pełnią swoją funkcję przez dwie kadencję, nie mogli wystartować w wyborach samorządowych w 2018 roku.- Podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Lider Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że złagodzenie stanowiska w sprawie dwukadencyjności podyktowane jest stanowiskiem głowy państwa i niepewnością co do stanowiska Trybunału Konstytucyjnego.

Odejście od pomysłu radykalnych zmian w samorządach pozwala burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi wystartować w wyborach samorządowych w 2018 roku. Przypominamy, że 44-letni polityk pełni funkcję od 2010 roku.

new, ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA