pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 1859

Boisko przy Zespole Szkół w Pawłowicach zostanie przebudowane

W środę, 10 maja została podpisana umowa na przebudowę boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

Pawłowice, boisko, projekt, ZSO, szkoła
Projekt boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach · fot.


W wyniku przebudowy terenu przy ZSO, powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe z bieżnią okólną o nawierzchni poliuretanowej. W ramach boiska wielofunkcyjnego powstaną boiska do gry w piłkę ręczną oraz mini piłkę nożną, dwa boiska do siatkówki i dwa do koszykówki.

Wokół boiska powstanie bieżnia trójtorowa, częściowo pokrywająca się z bieżnią 100 metrową. Będzie również bieżnia z piaskownicą do skoku w dal. Wokół boiska powstanie oświetlenie, a za bramkami piłkochwyty o wysokość 5 m.

Od strony budynku szkoły zostaną wyremontowane trybuny, na których powstanie 178 siedzisk z tworzywa sztucznego. Zabudowie poddane także zostaną ławki i kosze na śmieci. Na terenie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach powstanie tor przeszkód, na którym zainstalowanych zostanie 12 elementów do pokonania. Tor posłuży klasom mundurowym.

Osoby, które będą chciały skorzystać z boiska po zmroku, będą miały taką możliwość poprzez opłacenie czasu oświetlenia w zabudowanym wrzutomacie.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "Gawlik"z Oświęcima. Projekt został wykonany przez toprojekt z Rybnika. Przebudowa zakończy się w połowie sierpnia i wyniesie 1,13 mln zł.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze