pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 809

Akcja profilaktyczna "Kręci mnie bezpieczeństwo" w szkołach

Swoje pierwsze kroki na drodze mały uczestnik ruchu stawia jako pieszy. Dopiero podczas dalszej nauki dowiaduje się jakie zasady obowiązują rowerzystę. Chcąc ułatwić szkolakom łagodne przejście na kolejny poziom edukacji pszczyńscy policjanci ćwiczą z nimi bezpieczne przechodzenie przez przejście, omawiają znaki drogowe i tłumaczą przepisy obowiązujące młodego rowerzystę. Wszystko po to, żeby w myśl ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo" dzieci czuły się pewnie na swoich "dwóch kółkach".

Akcja profilaktyczna „Kręci mnie bezpieczeństwo” - 2017 · fot.


Powoli dobiega końca ostatni cykl spotkań przygotowanych dla dzieci w ramach akcji "Powiat Pszczyński- bezpieczne miejsce". Dodatkowo, zgodnie z ogólnopolską akcją profilaktyczną" Kręci mnie bezpieczeństwo" wykłady przygotowane przez policjantów mają za zadanie przygotować najmłodszych rowerzystów powiatu do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Z odblaskiem zawieszonym na zamku kurtki i głową pełną wiadomości ruszyły w drogę kolejni uczniowie.

Tym razem, z mundurowymi spotkały się dzieci z pszczyńskiej "jedynki". Każdy szkolak otrzymał odblaskowego zwierzaka, którego mógł przypiąć do swojej kurtki, roweru lub tornistra. Dodatkowo, pod okiem specjalisty z drogówki, mógł także poćwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych w "Miasteczku Ruchu Drogowego". Przygotowane dla dzieci ćwiczenia przeprowadzane zostały na specjalnie przygotowanych skrzyżowaniach, w otoczeniu znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych.

Praktykę, jak zawsze, poprzedziła krótka pogadanka o bezpieczeństwie i mały wykład na temat młodego rowerzysty i pieszego, a także ich widoczności po zmierzchu. O atrakcyjność pogadanek zadbali zarówno policjanci, jak i strażacy. Mundurowi zaprezentowali milusińskim sprzęt służbowy, radiowozy i wozy strażackie. I jak to bywa przy okazji takich spotkań, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć na tle radiowozu.

Do tej pory przeszkolono ponad 1200 uczniów. Wszystko po to, aby najmłodsi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego byli świadomi zagrożeń na drodze oraz żeby mogli bezpiecznie kręcić kołami swoich jednośladów.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.