pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 maja 2017
  • wyświetleń: 11845

Pędził z prędkością 104 km/h i pożegnał się z prawem jazdy

Pomimo wielu ostrzeżeń policjantów w dalszym ciągu kierowcy zapominają o przepisach i związanych z tym konsekwencjach. Tym razem na pszczyńską listę miłośników szybkiej jazdy wpisał się 46-letni bielszczanin z uprawnienia do kierowania pojazdami aż w 6 kategoriach. Wpadł w ręce mundurowych, kiedy pędził wzdłuż wiejskich zabudowań z przeszło "setką" na liczniku. Teraz przyjdzie mu pożegnać się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Droga wojewódzka numer 939 w Wiśle Małej przecina tą miejscowość na dwie części. Na tym odcinku drogi kierowcy muszą zwolnić do 50 km/h. Spowodowane jest to m.in. ruchem pieszych, w szczególności dzieci idących do szkoły podstawowej i przedszkola. Nie bez znaczenia pozostają także liczne w tym miejscu budynki mieszkalne.

Wyjątkowo niebezpieczne było więc zachowanie na drodze przejeżdżającego tamtędy 46-letniego mieszkańca Bielska- Białej. Policjanci zmierzyli prędkość z jaką jechał swoim Fordem i okazało się, że znacznie przekroczył obowiązującą 50-km/h. Pędził z prędkością 104 km/h.

Mundurowi w pierwszej kolejności zatrzymali jego samochód, a następnie jego prawo jazdy. W najbliższym czasie wydana zostanie przez starostę decyzja, zgodnie z którą przyjdzie niesfornemu kierowcy rozstać się ze swoim prawem jazdy na 3 miesiące.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.