pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 maja 2017
  • 26 maja 2017
  • wyświetleń: 2904

[ZDJĘCIA] XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych

Dzisiaj uroczyście zakończył się XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych znany jako "Słoneczny tydzień". W ciągu siedmiu dni odbyło się aż dwadzieścia różnych konkursów, zawodów i spotkań o charakterze artystycznym, sportowym, edukacyjnym i wychowawczym.

XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Słoneczny Tydzień" - 19.05.2017 · fot.


"Słoneczny tydzień" rozpoczął się od spartakiady osób niepełnosprawnych, która odbyła się na stadionie "Iskra" w Pszczynie. Przez siedem dni wychowankowie placówek kształcenia specjalnego oraz uczniowie klas integracyjnych działających na terenie powiatu pszczyńskiego brali udział w wielu wydarzeniach o charakterze artystycznym, sportowym czy edukacyjnym.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak Powiatowy Przegląd Piosenki i Twórczości Artystycznej "Słoneczne Granie i Śpiewanie", podczas którego uczestnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami muzycznymi, ale także aktorskimi.

XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych - 26.05.2017 · fot.


Nagrody i wyróżnienia dla uczniów zostały wręczone 26 maja w Pszczyńskim Centrum Kultury. Podczas uroczystości wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak dziękował opiekunom i terapeutom za trud włożony w przygotowanie wychowanków. - Miarą humanizmu zawsze jest stosunek społeczeństwa do tych słabszych. Wszystkim osobom, które tak głęboko są zaangażowane w terapię życiową naszych podopiecznych serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że ta aktywność będzie nam towarzyszyć przez najbliższe lata - mówił wicestarosta Krystian Szostak.

"Słoneczny tydzień", to cykliczna impreza organizowana od 2001 roku przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie we współpracy z innymi placówkami oraz organizacjami.

XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych - 05.2017 · fot.


Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie oraz Stowarzyszenie "Razem" Dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej, PFRON, Pszczyńskim Centrum Kultury, wolontariuszami z I LO im, B. Chrobrego w Pszczynie oraz z Gimnazjum nr 1 w Pszczynie.

Patronat nad wydarzeniem objął starosta pszczyński, Paweł Sadza.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.