pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 maja 2017
  • 27 maja 2017
  • wyświetleń: 5966

[ZDJĘCIA] Muzyk ze stolicy zagrał na Bankowej muzykę do niemego filmu

25 maja miało miejsce kolejne spotkanie z muzyką i filmem na Bankowej. Do filmu "Mocny człowiek" zagrał Marcin Pukaluk - kompozytor, performer i producent muzyczny.

Bankowa Street Live - film "Mocny Czlowiek" z muzyką na żywo Marcina Pakaluka - 25.05.2017 r. · fot.


Na ulicy Bankowej, w cyklu "kino w plenerze", został zaprezentowany "Mocny człowiek" w reżyserii Henryka Szaro. Specjalnie do Pszczyny przyjechał ze stolicy kompozytor i producent Marcin Pukaluk, który przedstawił autorską muzykę do tej polskiej produkcji z 1929 roku, zrealizowanej na podstawie powieści Stanisława Przybyszewskiego.

Marcin Pukaluk tworzy muzykę do filmów, reklam, gier komputerowych, zajmuje się oprawą muzyczną dużych gal i eventów. Prowadzi również bogatą działalność koncertową. Jako wielki pasjonat filmu niemego jeździ po kinach studyjnych polski, grając seanse z muzyką na żywo.

Z racji swego muzykologicznego wykształcenia łączy elementy klasyki z ambient, folkiem i muzyką rozrywkową. Tworzy muzykę różnorodną zarówno pod względem faktury jak i stylistyki. Obok sentymentalnych, słowiańskich melodii odnaleźć tu można monumentalne brzmienia orkiestrowe, obok żywiołowych, drapieżnych fragmentów rockowych, miękkie, przestrzenne brzmienia elektroniczne.

W wywiadach podkreśla, że kluczem do zrozumienia jego muzyki jest obraz. Często decyduje on o ostatecznym kształcie utworu, nadając mu przy tym wyjątkowy, ilustracyjny charakter.

Pszczyńskie Centrum Kultury

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.