pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 maja 2017
  • wyświetleń: 2848

Pociąg do Zakopanego znów odjedzie ze stacji w Pszczynie

Koleje Śląskie kontynuują swój projekt bezpośredniego połączenia Katowic z Zakopanem. W długi weekend czerwcowy "Giewont", bo tak brzmi nazwa pociągu, znów zatrzyma się na stacji kolejowej w Pszczynie.

Koleje Śląskie, pod naciskiem wielu środowisk miłośników kolei, uruchomiły pierwszy od wielu lat projekt kolejowy łączący bezpośrednio stolicę województwa z Zakopanem. "Giewont" odjechał po raz pierwszy w okresie długiego weekendu majowego. Nowe połączenie ponownie zostanie wytrasowane na długi weekend czerwcowy.

Pierwszy pociągów z Katowic do Zakopanego odjedzie w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 9.08. Do Pszczyny skład dotrze o godzinie 9.35. Podróż do stolicy Tatr z naszego miasta zajmie prawie 4 godziny. "Giewont" wjedzie na stację w Zakopanem o godzinie 13.22. Odjazd planowany jest na godzinę 17.30, a pociąg do naszego miasta powróci o godzinie 21.19.

"Giewont" po raz kolejny wyruszy na trasę w niedzielę 18 czerwca. W przypadku drugiej pary pociągów niezmienne pozostają godziny odjazdów i przyjazdów.

ab / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.