pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 maja 2017
  • wyświetleń: 3704

[ZDJĘCIA] Ulice Szmaragdowa i Gwiaździsta mają nowe oświetlenie

Mieszkańcy ulic Szmaragdowej i Gwiaździstej na osiedlu Kolonia Jasna od kilku lat zwracali uwagę na panujące tam ciemności. W ubiegłorocznej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego Arkadiusz Gardiasz oraz Marek Szklorz złożyli projekt wymiany oświetlenia. Dzięki głosom mieszkańców, lampy na tych ulicach zostały wymienione.

Oświetlenie przy ul. Szmaragdowej - 05.2017 · fot.


- Wracający wieczorem do domów zarówno dzieci, jak i osoby starsze nie czują się bezpiecznie i komfortowo w takich warunkach. Mając ograniczoną widoczność, potykają się o nierówności i wyrwy znajdujące się w asfalcie. Mieszkańcy także zwracają uwagę, iż nieoświetlona ulica stwarza sprzyjające warunki dla złodziei - na osiedlu notuje się coraz więcej włamań - mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu projektu złożonym w ramach PBO.

Istniejące słupy oświetleniowe były w złym stanie technicznym, oprawy nie nadawały się do eksploatacji. W ich miejsce zamontowano nowe lampy aluminiowe typu SAL4 o wysokości 4m wraz z oprawą oświetlenia ulicznego typu LED36 Iskra - moc maksymalna oprawy 39W. Dodatkowo, wzdłuż ulicy Gwiaździstej dobudowano cztery nowe słupy.

Budowa oświetlenia przy ul. Gwiaździstej - 05.2017 · fot.


Wymiana oświetlenia ulicznego została zrealizowana w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.