pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 maja 2017
  • wyświetleń: 3791

[ZDJĘCIA] Szanty na Bankowej. Koncert zespołu Ryczące Dwudziestki

Zespół o oryginalnej nazwie Ryczące Dwudziestki zagrał w miniony piątek koncert na ulicy Bankowej w ramach otwarcia Regat Żeglarskich o Puchar Burmistrza Pszczyny.

Koncert zespołu "Ryczące Dwudziestki" na Bankowej - 26.05.2017 r. · fot.


Ryczące Dwudziestki to zespół wokalno-instrumentalny założony w 1983 roku w Bytomiu przez należących wówczas do 1 Drużyny Wodnej miejscowego hufca ZHP muzyków. Ryczące Dwudziestki wykonują głównie utwory należące do gatunków muzyki folk oraz szant. Zespół wypracował nowy styl śpiewania szant, preferując głównie wykonania czysto wokalne z tradycyjnym dla szant rozdziałem partii wokalnych na poszczególne barwy głosu.

Koncert zespołu "Ryczące Dwudziestki" na Bankowej - 26.05.2017 r. · fot.


Nazwa zespołu stanowi nawiązanie do pasa wód oceanicznych zwanego ryczącymi czterdziestkami, natomiast liczba dwadzieścia pochodzi od wieku członków zespołu w chwili jego powstawania.

Zespół ma na koncie m.in. współpracę z Markiem Szurawskim, liderem zespołu Stare Dzwony oraz olsztyńskim zespołem Shannon grającym muzykę celtycką. To właśnie z połączenia Ryczących Dwudziestek z zespołem Shannon w 2005 roku powstał projekt Ryczące Shannon.

Wartą odnotowania jest płyta Rejs na Czystą Wyspę zawierająca piosenki przeznaczone dla najmłodszych słuchaczy, promująca ochronę środowiska w ramach akcji "Czysty Kraków".

ab / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.