pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 maja 2017
  • wyświetleń: 4714

[WIDEO] Pszczyńscy policjanci uczyli jak się bronić

Policjanci z pszczyńskiej jednostki rozpoczęli cykl warsztatów szkoleniowych z zakresu taktyki i technik interwencyjnych. Uwolnienie się z "kleszczy" napastnika, udaremnienie mu podduszania, ciosów i kopnięć oraz ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia, to tylko niektóre ćwiczenia z techniki obrony przygotowane dla pszczyńskich stróżów prawa.W trakcie zajęć policjanci doskonalą umiejętności oraz zdobywają wiedzę z zakresu samoobrony, wykorzystania środków przymusu bezpośredniego i broni służbowej. Ćwiczą więc obezwładnianie napastników, techniki obrony w pozycji leżącej, obronę przed atakiem z niebezpiecznym przedmiotem, a także techniki wyprowadzania uderzeń oraz kopnięć i blokowanie ich.

Prowadzący przypominają również sposoby obrony przed napastnikiem, który próbuje podduszeń, szarpania za ubranie, ręce czy w inny sposób usiłuje skrępować ruchy interweniujących mundurowych. Na koniec szkolenia omawiane są jego wyniki i przypadki zastosowania przećwiczonych umiejętności w codziennej służbie.

Dzięki przychylności dyrekcji PZS nr 2 w Pszczynie zajęcia prowadzone są na szkolnej sali gimnastycznej. Poczynaniom policjantów bacznie przyglądają się instruktorzy. Kolejne szkolenia odbędą się już z początkiem następnego miesiąca, a całość potrwa do końca czerwca.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.