pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 czerwca 2017
  • wyświetleń: 14906

Areszt dla 59-latka podejrzanego o zabójstwo

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojego szwagra. Do zdarzenia doszło podczas kłótni w domu. Na wniosek policji i prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wolanina. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Woli. Wstępne czynności wskazywały na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Przybyła na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego - lekarza, przeprowadziła oględziny zmierzające do zabezpieczenia śladów, ustalania przyczyny śmierci denata, okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim zatrzymania sprawcy.

Bardzo szybko ustalono, że związek ze sprawą może mieć szwagier zmarłego mężczyzny. Do jego zatrzymania doszło jeszcze na miejscu przestępstwa, kilka chwil po zgłoszeniu zdarzenia. Tego dnia bowiem, na pogotowie został zgłoszony nieszczęśliwy upadek ze schodów. Podjęte przez prokuratora i policjantów czynności doprowadziły do zebrania materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa.

Wyniki sekcji potwierdziły, że 52-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała. Ślady, które znajdowały się na jego klatce piersiowej wskazały na ugodzenie ostrym narzędziem. To właśnie rana kłuta stała się przyczyną krwotoku wewnętrznego i bezpośrednią przyczyną śmierci pokrzywdzonego.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego 59-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, lecz nie przyznał się do zarzucanego mu zabójstwa. Jedyny czyn, do którego się przyznał, to kilkukrotne uderzenie swojego szwagra kulą ortopedyczną w głowę i pozostawienie go po całym zajściu bez pomocy.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.