Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2153

Dzień Dziecka: dzieci zaproszono do Urzędu Gminy

Z okazji Dnia Dziecka, 27 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Pawłowice spotkało się urzędzie gminy.

Dzień Dziecka w Urzędzie Miejskim w Pawłowicach - 01.06.2017 · fot.


Wójt Franciszek Dziendziel przywitał wszystkich przedstawicieli oraz złożył życzenia. W tym roku na zebranych czekał quiz z pytaniami dotyczącymi gminy i działalności urzędu. Uczniowie zostali losowo podzieleni na pięć drużyn, tak aby mogli poznać kolegów z innych szkół. Pytania takie jak: "ile średnio ryz papieru zużywanych jest w ciągu roku w urzędzie?", "ilu mieszkańców pracowało zawodowo w 2015 roku?" czy też "ile wody w ciągu roku średnio zużywają mieszkańcy w gminie Pawłowice?" wywołały u niektórych zaskoczenie na twarzach.

Aby osłodzić święto na uczniów czekał tort. Uczniowie mieli też okazję zadać pytania wójtowi. Pytali o budowę chodników, dodatkowego oświetlenia ulicznego ciemnych zaułków, komunikację lokalną, a uczniowie z Golasowic przygotowali nawet fotograficzną petycję z prośbą o budowę piłkochwytów przy szkolnym boisku. Na zakończenie było wspólne zdjęcie i drobne upominki. Każdy otrzymał notes, ołówek oraz linijkę.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA