Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5941

Radna wnioskuje o wprowadzenie zajęć w zakresie walki ze smogiem

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radna Marcela Kanafek-Lewandowska wnioskowała o wprowadzenie edukacji dla młodzieży szkół powiatowych w zakresie ochrony środowiska - w tym walki ze smogiem jako jednego z najistotniejszych problemów naszego regionu.

- W związku z tym, iż zasadne byłoby wprowadzenie edukacji w zakresie ochrony środowiska od najmłodszych lat, proponuję powyższą tematyką zainteresować również Gminy, podkreślając istotę profilaktyki w tym obszarze - tłumaczyła radna. - Uważam, że wprowadzanie zagadnień w ramach edukacji ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem problemu zanieczyszczenia powietrza (smogu) można by realizować na przykład poprzez koła zainteresowań, w formie warsztatów czy projektów - uzasadniała.

Do wniosku odniosła się przewodnicząca Rady Powiatu, Barbara Bandoła, która poinformowała radną Marcelę Kanafek-Lewandowską, że od 1 września 2017 roku zmieniają się przepisy dotyczące godzin dyrektorskich i poprosiła o doprecyzowanie wniosku.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA