pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4077

[ZDJĘCIA] Nowy pumptrack dla deskorolkowców i rowerzystów

W Pawłowicach Osiedlu otwarto nowy pumptrack. To specjalny tor, który będzie służył osobom jeżdżącym na rolkach, deskorolkach oraz rowerach.

Nowy pumptrack dla rolkarzy, deskorolkowców i rowerzystów - 04.06.2017 · fot.


Modułowa instalacja została otwarta w obecności blisko 200 osób, które z tej okazji zebrały się na placu za Osiedlowym Domem Kultury. Na sześćdziesięciometrowym torze pokaz jazdy wyczynowej zaprezentował najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX Dawid Godziek. Na rowerze wystąpił również Mateusz Michalski.

Przejazd na deskorolce zaprezentowali: mieszkaniec Pawłowic Łukasz Goldau, który był jednym z pomysłodawców tego typu obiektu w gminie oraz mieszkaniec Rybnika Sylwester Han. Każdy mógł wziąć udział w konkursie przygotowanym przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, który przeprowadzony był przez specjalistę z Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Krzysztofa Szukalskiego.

Harcerze i zuchy, którzy na co dzień działają przy 14 Drużynie Ratowniczej im. Krysi Niżyńskiej, Próbnej Drużynie Harcerskiej "Cisza przed burzą" oraz 4 Gromadzie Zuchowej "Zajączki" przygotowali pokaz pierwszej pomocy rannemu, a w namiocie można było nauczyć się prawidłowego przeprowadzenia masażu serca. Pawłowiccy harcerze przygotowali również kreatywne gry i zabawy dla dzieci.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.