Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7932

W Rudołtowicach od 25 lat pracują na rzecz potrzebujących

9 czerwca odbyły się obchody jubileuszu 25-lecia istnienia PZN Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach - placówki zajmującej się dziećmi z problemem wzrokowym i sprzężoną niepełnosprawnością.

25 lat Centrum w Rudołtowicach · fot.


- Osiągnęliśmy ogromny sukces. Ośrodek naprawdę rewelacyjnie działa, ale to jest nasz wspólny sukces. Bez waszego udziału, waszego zaangażowania, waszej kreatywności i waszej ogromnej wiedzy, to by się nie udało i nic byśmy nie zrobili. Dlatego moja wdzięczność dla was jest bardzo duża. Byliście dla mnie motorem napędzającym do działania i bardzo za to dziękuję. Ale przede wszystkim, że macie tyle serca dla naszych podopiecznych, jesteście gotowi nieść im pomoc i nigdy nie odmawiacie - mówiła dziękując pracownikom dyrektorka placówki, Anna Pagacz-Pal.

Z okazji jubileuszu na scenie wystąpili m.in. podopieczni placówki, kadra pedagogiczno-terapeutyczna, klauni, podopieczni DOREW oraz zespół muzyczny Foryouband. Dzieci mogły także wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych.

- 25 lat działalności tego ośrodka to same zmiany. Zmiany na lepsze. Każdego dnia, miesiąca i roku ten ośrodek zmieniał się na lepsze, dzięki temu, jak uczyliście innych życzliwości. Nagrodą za waszą misję jest zapewne uśmiech każdego z waszych podopiecznych, ale również uśmiech tych wszystkich, którzy was odwiedzają i tych, którzy z wami współpracują. Rudołtowice od lat kojarzą się z tym ośrodkiem i to są same pozytywne skojarzenia. Wielka w tym wasza zasługa - podkreślał starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Podczas uroczystości wręczono także odznaki "Przyjaciel Niewidomych" nadanej przez Prezydium Zarządu Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Niewidomych za zaangażowanie i trud niesienia pomocy społeczności osób niewidomych i słabowidzących. Nagrodę otrzymali starosta Paweł Sadza, Iwona Magdziarz, Cecylia Bielenin, Bożena Wala oraz Grzegorz Maćkowski.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA