Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 czerwca 2017
  • 16 czerwca 2017
  • wyświetleń: 14512

List otwarty mieszkanki w sprawie wydłużenia okresu palenia mułem

Radni z Pszczyny chcą, by jeszcze przez rok można było palić mułem, flotokoncentratem i innymi paliwami. Kilkanaście dni temu zobowiązali gminę do wystąpienia z prośbą do władz wojewódzkich o przesunięcie terminu wprowadzenia zakazu. Gdy kilka dni temu opublikowaliśmy informację na te temat, wywołała ona spore oburzenie w dużym gronie czytelników. Jedna z mieszkanek postanowiła napisać list otwarty do radnych z Pszczyny.

smog Goczałkowice
W Goczałkowicach będą dopłaty do filtrów kominowych. Mają pomóc w walce ze smogiem. · fot.


Pod artykułem "Radni z Pszczyny chcą, by jeszcze przez rok można było palić mułem" pojawiło się ponad 250 głosów, w większości krytykujących decyzję radnych. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy dodatkowo list otwarty autorstwa Aleksandry Antes Szewczyk. Został on również wysłany przez autorkę do wszystkich radnych. Poniżej publikujemy jego treść.

List otwarty do Radnych Miasta Pszczyna:

Szanowni Państwo!

Jestem zbulwersowana przyjętą przez Państwa uchwałą w sprawie wystąpienia do Sejmiku Województwa Śląskiego o przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy antysmogowej.

Spodziewałam się, że jako przedstawiciele naszej lokalnej społeczności aktywnie włączycie się do walki z niską emisją, a tymczasem nie podejmują Państwo żadnych konkretnych działań w tym zakresie, lecz wręcz odwrotnie- jako pierwsze miasto w naszym województwie "wyłamiemy" się z podpisanej niedawno uchwały antysmogowej. Czy Państwa zamiarem jest podtrzymanie złej sławy Pszczyny jako drugiego najbardziej zanieczyszczonego miasta w Europie?

Minął rok od pojawienia się raportu WHO - przez ten czas nie zostały zainstalowane obiecane urządzenia pomiarowe, a mieszkańcy nie są uświadamiani na temat wpływu zanieczyszczonego powietrza na ich zdrowie. A teraz odnoszę wrażenie, że Państwo nie jesteście świadomi tych zagrożeń lub je ignorujecie.

Odwołując się do uzasadnienia podjętej przez Państwa uchwały o umożliwienie zużycia mieszkańcom starych zapasów paliw niskiej jakości, pragnę zauważyć, iż w dalszym ciągu dokonywane są przez nich zakupy mułu czy też flotokoncentratu w dużych ilościach. Toteż sytuacja powtórzy się z pewnością za rok.

Drodzy Państwo, proszę o wyjaśnienie, dlaczego ludzie, którzy zdecydowali się na stosowanie paliw ekologicznych (gaz) mają partycypować w kosztach wywozu popiołu pochodzącego ze spalania paliw niskiej jakości?

Apeluję o ponowne przemyślenie swojej decyzji i rozpoczęcie rzeczywistej batalii o czyste powietrze w naszej gminie. Wyjdzie nam to wszystkim na dobre.

Aleksandra Antes Szewczyk

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA